Evde Ek İş Fikirleri 2021

Normal bir çalışan için ülkemiz şartlarında alınan maaşlar ancak sizin ya da ailenizin zorunlu ihtiyaçları olan barınma, yeme – içme ve giyim giderlerinizi ancak karşılayabilir. Hayatın yalnızca market, mağaza ve ev sahibinden oluşmadığını düşündüğümüzde, zor günler için küçük bir birikime mütevazi bir tatile herkesin hakkı var. Bu nedenle evde ek iş fikirleri hem birer hobi hem de küçük bir kazanç yöntemi olarak karşımıza çıkıyor.

0 322

Son yıllarda özellikle gelirleri bulunmayan ev hanımları, henüz çalışma hayatına başlayamamış öğrenciler, emeklilerin de içinde bulunduğu büyük bir insan gücü potansiyeli var. Bu potansiyelin gelir kazanabileceği pek çok evde iş fikri var. 

Bu iş fikirlerini ikiye ayırmak daha doğru olur. Evde gerçek ürünler oluşturarak kazanç elde edilebilir ya da daha çok bilgisayar başında gelir elde edebileceğiniz ek iş fikirlerini değerlendirebilirsiniz. 

Evde Gerçek Ek İş Fikirleri

  • Evde El İşi, Örgü Yaparak Ek Kazanç

Eğer eliniz yatkınsa ya da el becerinize güveniyorsanız evde çeşitli örgüler, makrome, iğne oyası, amigurimi bebekler gibi seçenekleri mutlaka değerlendirmelisiniz. Hem bir hobi hem de bu el emeği ürünleri dilerseniz sosyal medyada kolayca satabilirsiniz. 

  • Evde Paketleme Yaparak Ek Kazanç

Evde gerçekten emek vererek ben ek kazanç sağlayabilirim diyenler için oldukça getirisi olan kazanç türlerinden biri de paketleme yapmaktır. Ülkemizde çok sayıda firma, hazırladığı ürünlerin paketlenmesi işini evden kazanç elde etmek isteyenlere günlük, haftalık işler vererek sağlıyor. Büyük şehirlerde yaşayanlar için biraz daha avantajlı bir kazanç olan evde paketleme işi ortalama olarak aylık 2-3 bin lirayı elde etmenizi sağlayabilir. 

Evde Sanal Ek İş Fikirleri

Evde Ek İş 2021
  • Anket Doldurarak Ek Kazanç Sağlayın

Pek çok firmanın tüketicilere uygun ürün oluşturma çalışmaları, müşteri deneyimlerini takip edebilmesi için ihtiyaç duyduğu veri, anketler yapılarak toplanmakta. Hemen hepimizin de birer tüketici olduğumuzu düşündüğümüzde sizlerin görüşleri firmalar için büyük öneme sahip. Evde günlük sadece birkaç dakika ayırarak dolduracağınız anket başına gelir elde edebilirsiniz. Aylık ortalama 300-600 lira arasında bir gelir sizleri bekliyor. 

  • Sosyal Medya Herkes İçin Bir Ek Kazanç Fikri

Sosyal medyada kendinizi başarılı hissedenlerdenseniz, sosyal medya danışmanlığı yapmak sizlere evden ek iş kazanmanızı sağlayabilir. 

  • Kalemine Güvenen Gelsin

İnternet üzerinde dolaşan milyonlarca bilgi, bir şekilde sesler, cümleler, metinler olarak dolaşıma dahil ediliyor. Ürünlerin ve hizmetlerin tanıtımının yapılmasında kullanılan her bir cümlenin her bir metnin hazırlanması elbette anlaşılabilir bir dil, okumaya değer bir metin olarak sunulmasını gerektirir. Kaleminize güveniyorsanız metin yazarlığı ya da makale yazarlığı sizlere evden ek kazanç sağlayabilir. Aylık ortalama 2 – 3 bin liralık bir kazanç elde edebilmeniz bu sayede mümkün. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.